Twój instalator na wyciągnięcie ręki - zadwoń: +48 883 368 280

Bogata oferta kotłów gazowych pozwala na wybranie optymalnego rozwiązania dla każdego mieszkania lub domu. System grzewczy oparty o kocioł gazowy będzie z całą pewnością systemem bezobsługowym, a w przypadku wysokosprawnych kotłów kondensacyjnych zasilanych gazem ziemnym, systemem zapewniającym stosunkowo tanie ogrzewanie.

Gazowe kotły kondensacyjne to kotły, w których temperatura wyrzucanych do otoczenia spalin osiąga temperaturę (w optymalnych warunkach) od 30 do 50 st C. Zanim spaliny wydostaną się z kotła ulegają schłodzeniu czyli zostaje od nich odebrana jak największa ilość ciepła. Proces ten zachodzi w wymiennikach o specjalnej konstrukcji wykonanych  ze stali kwasoodpornej lub stopu aluminium czyli materiałów odpornych na korozję. 

Ten rodzaj kotła występuje tylko z zamkniętą komorą spalin.

Kondensacyjne kotły gazowe są urządzeniami oszczędniej zużywającymi gaz w porównaniu z kotłami konwencjonalnymi.

W przypadku kotłów kondensacyjnych na gaz płynny niezbędna jest wentylacja nawiewna.

Kotły gazowe mogą być:

  • jednofunkcyjne – ogrzewają wodę w układzie centralnego ogrzewania oraz poprzez przełączenie zaworu trójdrogowego ciepłą wodę użytkową (w wyniku przepływu przez wężownicę zasobnika wody użytkowej). W tym wypadku wydajność układu ciepłej wody użytkowej zależy od pojemności podgrzewacza 
  • dwufunkcyjne – w których ciepła woda użytkowa ogrzewana jest w sposób przepływowy czyli w momencie rozpoczęcia jej poboru (odkręcenia kranu)

Zalety kotłów gazowych:

  • łatwe podłączenie
  • płynna regulacja temperatury
  • możliwość montażu w dowolnie wybranym miejscu
  • niska emisja zanieczyszczeń 
  • bezobsługowa praca

Powrót

Oszczędne ogrzewanie Warszawa – Nadarzyn