Twój instalator na wyciągnięcie ręki - zadwoń: +48 883 368 280

Decyzję o tym jaki rodzaj wentylacji będzie pracował w naszym domu powinniśmy podjąć już na etapie projektu budynku. Do wyboru będziemy mieli:

  • wentylację grawitacyjną
  • wentylację wywiewną
  • wentylację nawiewno-wywiewną
  • wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperację)

Warto pamiętać, że o ile istniejącą już w budynku wentylację grawitacyjną możemy łatwo zmienić w wentylację wywiewną to zmiana wentylacji grawitacyjnej na nawiewno-wywiewną będzie bardzo kosztowna i kłopotliwa lub wręcz niemożliwa. 

Decydując się na rekuperację staniemy przed wyborem rodzaju wymiennika (wymiennik krzyżowy, przeciwprądowy czy obrotowy).

Warto pamiętać, iż wykonanie takiej instalacji będzie z całą pewnością łatwiejsze i mniej kosztowne w domach parterowych z poddaszem nieużytkowym niż w domach piętrowych (dłuższe odcinki kanałów, trudniejsze wyregulowanie przepływów). 

Odpowiednie zaprojektowanie, dobór materiałów i ich profesjonalny montaż będzie gwarancją bezawaryjnego działania systemu wentylacji.

W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług współpracujemy z wieloma firmami projektowymi oraz projektantami zatrudnianymi przez producentów poszczególnych urządzeń i materiałów, z których montujemy instalacje wentylacyjne.

Powrót

Oszczędne ogrzewanie Warszawa – Nadarzyn