Twój instalator na wyciągnięcie ręki - zadwoń: +48 883 368 280

Powietrzne pompy ciepła do CWU to ekologiczne urządzenia grzewcze, które w swoim działaniu wykorzystują cykliczne zmiany stanu skupienia (sprężanie, skraplanie, rozprężanie, parowanie) czynnika roboczego krążącego w obiegu zamkniętym.

Najpopularniejszym czynnikiem znajdującym zastosowanie w większości dostępnych na rynku pomp ciepła jest czynnik R 410A. Pompy ciepła do przygotowywania CWU stanowią coraz popularniejszą kategorię powietrznych pomp ciepła.

Są one urządzeniami znacznie mniejszej mocy (2-3 kW), charakteryzującymi się niższą wartością współczynnika COP – około 3. Pomimo tych z pozoru gorszych parametrów koszt przygotowania w nich ciepłej wody użytkowej jest mniejszy  o około 70% w porównaniu z pogrzewaczem elektrycznym i około 10-15% w porównaniu z podgrzewaczem gazowym.

Ich niska cena, a dużo wyższa sprawność czyni je bezkonkurencyjnymi w porównaniu z innymi urządzeniami do produkcji ciepłej wody z klasy OZE (np. kolektorami słonecznymi).

Pompy ciepła do CWU występują zarówno w wersji ze zintegrowanym zbiornikiem jak i bez zbiornika, w wersji monoblok oraz wersji typu SPLIT.

Powietrze, które wykorzystują do podgrzewania wody użytkowej może pochodzić zarówno z wnętrza kotłowni (możliwość zmniejszenia stopnia wilgotności w pomieszczeniu), jak i z zewnątrz budynku.

Oszczędne ogrzewanie Warszawa – Nadarzyn