Twój instalator na wyciągnięcie ręki - zadwoń: +48 883 368 280

Węzeł grzewczy (kotłownia) – to najważniejszy element każdej instalacji grzewczej. To miejsce, w którym dostarczone do budynku paliwo (gaz ziemny, gaz z butli, olej opałowy, biomasa) lub ciepło pobrane z natury (energia słoneczna, ciepło ziemi, ciepło powietrza) jest przetwarzane na energię cieplną niezbędną do jego ogrzania. 

W węźle grzewczym zbiegają się wszystkie instalacje zasilające budynek zarówno w energię cieplną jak i zimną oraz ciepłą wodę użytkową.

Aby budynek mógł być ogrzewany efektywnie bardzo ważne jest umiejętne dobranie mocy kotła lub pompy ciepła. Urządzenia  zarówno zbyt małej jak i za dużej mocy w stosunku do określonego dla danego budynku zapotrzebowania na ciepło mogą być powodem obniżonego komfortu cieplnego oraz podwyższonych opłat za używane paliwo. 

Odpowiednie zaprojektowanie, dobór i montaż wszystkich wymienionych wyżej urządzeń będzie gwarancją efektywności działania systemu grzewczego oraz zadowolenia każdego Klienta.

W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług współpracujemy z wieloma firmami projektowymi oraz projektantami zatrudnianymi przez producentów poszczególnych urządzeń grzewczych.

Powrót

Oszczędne ogrzewanie Warszawa – Nadarzyn