Twój instalator na wyciągnięcie ręki - zadwoń: +48 883 368 280

Klimatyzacja to nie tylko chłodzenie, ale także podgrzewanie, nawilżanie, osuszanie i oczyszczanie powietrza. Już na etapie projektu powinniśmy podjąć decyzję jaki rodzaj klimatyzacji będzie nas satysfakcjonował:

  • klimatyzacja miejscowa (obejmująca pojedyncze pomieszczenia) składająca się ze sprężarki montowanej na zewnątrz i parownika montowanego wewnątrz pomieszczenia (klimatyzator typu split)
  • klimatyzacja centralna – gdzie system klimatyzacji obejmuje cały budynek lub jego wydzielone części (system bardziej skomplikowany)

Do rozważenia będzie również rodzaj czynnika transportującego chłód/ciepło w naszym systemie.

Staniemy przed wyborem:

  • systemu powietrznego gdzie do transportu chłodu i ciepła wykorzystywany jest strumień powietrza transportowanego przewodami wentylacyjnymi. W tym systemie strumień powietrza dostarczanego do pomieszczeń  znacznie przekracza minimalne wymagania higieniczne
  • systemu powietrzno-wodnego, powietrzno-freonowego gdzie system wentylacji dostarcza powietrze świeże jedynie w ilości zapewniającej odpowiednie warunki higieniczne. W tym systemie do transportu chłodu i ciepła stosowany jest inny czynnik (woda, gaz), który zasila specjalne urządzenia grzewczo-chłodzące (klimakonwektory, belki chłodzące) ochładzające/ogrzewające powietrze bezpośrednio w pomieszczeniach.

W celu zapewnienia najwyższej jakości naszych usług współpracujemy z wieloma firmami projektowymi oraz projektantami zatrudnianymi przez producentów poszczególnych urządzeń i materiałów, z których montujemy instalacje klimatyzacyjne.

Powrót

Oszczędne ogrzewanie Warszawa – Nadarzyn